بررسی معایب کولر پرتابل

بررسی معایب کولر پرتابل

کولر پرتابل 

معایب کولر پرتابل چیست؟ امروزه مدل های مختلفی از کولرها توسط تولید کننده ها روانه بازار شده است که ممکن است خریداران را در هنگام خرید دچار تردید کند. یکی از این نمونه های تولید شده کولر پرتابل است که به کولرهای قابل حمل و نقل مشهور هستند. اما این کولرها نیز مانند تمام مدل ها دارای مزایا و معایبی است. در این مقاله به معایب کولر پرتابل خواهیم پرداخت و تمام جوانب آن را بررسی میکنیم تا بتوانید خریدی بهتر انجام دهید. برای مشاوره تعمیر کولر گازی و یا نصب کولر گازی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کولر پرتابل را میتوان در دسته کولرهایی قرار داد که قابل حمل و نقل هستند و برای محیط های کوچکتر از 30 متر گزینه مناسبی محسوب میشوند. اما معایب کولر پرتابل چیست؟ آیا این کولر میتواند تمام نیاز افراد را به کولر گازی اسپیلت برطرف کند؟ آیا از نظر استهلاک , مصرف انرژی و قیمت به صرف هست؟ اگر شما هم قصد خرید کولر پرتابل را دارید و نمیدانید که گزینه مناسبی را برای خرید انتخاب کرده اید یا خیر تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

 

معایب کولر پرتابل

انواع کولر پرتابل 

کولرهای پرتابل دارای دو نوع هستند که شامل تک لوله و دو لوله می باشند :

کولر گازی پرتابل تک لوله 

کولر پرتابل تک لوله فقطیک خروجی برای تبادل هوا در اختیار دارد. زمانی که هوای گرم از این لوله خارج میشود کمپرسور هوای مورد نیاز خود را از هوای اتاق تامین میکند. به گرم بودن هوای اتاق کمپرسور نمیتواند عملکرد مناسبی داشته باشد و راندمان آن به شدت پایین می آید. قیمت کولرهای پرتابل تک لوله نسبت به مدل دو لوله ارزان تر است به همین دلیل در بازار بیشتر یافت می شود. اما این نکته مهم نیز وجود دارد که میزان استهلاک کولرهای یک لوله بسیار بیشتر از نوع دو لوله است.

 

معایب کولر پرتابل

کولر گازی پرتابل دو لوله 

کولرهای پرتابل دو لوله دارای دو لوله هستند که نسبت به کولرهای تک لوله کیفیت بهتری دارند. زیرا یکی از لوله ها وظیفه خروج هوای گرم و دیگری وظیفه تامین هوای مورد نیاز کندانسور را به عهده دارد. همین مساله موجب میشود که هوای اتاق بهتر خنک شود و کیفیت مناسب تری نیز داشته باشد. از طرفی استهلاک این کولرها نسبت به نوع تک لوله بیشتر است اما در بازار به سختی یافت میشوند. زیرا قیمت بالاتری نسبت به نوع قبل دارند.

 

معایب کولر پرتابل

بررسی محل نصب کولر پرتابل 

قبل از خرید کولر گازی باید به محل نصب آن توجه کنید زیرا کولر پرتابل مانند کولر اسپلیت در نحوه جایابی و نصب تفاوت دارد. ابتدا باید محلی برای نصب کولر در نظر بگیرید. از آن جایی که کولرهای پرتابل با برق کار میکنند باید پریزی در نزدیکی محل نصب کولر وجود داشته باشد که بتواند 115 تا 200 آمپر برق را بدون هیچ گونه افت انرژی تامین کند. بعد از بررسی این دو مورد نوبت به ایجاد سوراخی برای نصب هواکش کول می رسد. از آن جایی که کولر نیاز به یک خروجی برای انتقال هوا دارد باید بخشی از دیوار را سوراخ کنید تا هواکش از آن عبور کند.

کولر پرتابل چه معایبی دارد؟

مصرف انرژی بالا

میتوان یکی از مهم ترین معایب کولر پرتابل را مصرف انرژی بالا دانست. این مساله به این دلیل است که این نوع از کولرها مانند کولرهای اسپیلت زمانی که دمای محیط به دمای دلخواه رسید دور موتور کاهش پیدا نمیکند. همانطور که میدانید یکسره کار کردن کمپرسور میتواند به شدت مصرف برق را افزایش دهد.

استهلاک بیشتر 

کولرهای پرتابل نسبت به کولرهای دیگر دچار استهلاک بیشتری میشوند. یکی از مهم ترین دلایل افزایش استهلاک این کولرها یکسره کار کردن موتور و کمپرسور است. زمانی که موتور در طول روز استراحت نکند و هر چند دقیقه یکبار دور موتور کاهش نیابد موجب میشود که نسبت به کولرهای دیگر زودتر مستهلک شود و نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. مستهلک شدن زود هنگام کولر از دیگر معایب کولر پرتابل است.

 

عدم توانایی در سرمایش 

متاسفانه کولرهای پرتابل سرمایش خوبی ندارند و نمیتوانند دمای دلخواه محیط را تامین کنند. به همین دلیل است که این کولرها را برای محیط های کوچک و کمتر از 30 متر در نظر گرفته اند. پس اگر میخواهید برای محیط های بزرگ کولر مناسبی را تهیه کنید کولرهای پرتابل نمیتوانند نیاز شما را تامین کنند.

صدای زیاد

ساختار کولرهای پرتابل به گونه ای است که کمپرسور درون آن جای گذاری شده است. به همین دلیل در هنگام روشن شدن و کار کردن صدای زیادی از آن تولید میشود. تولید صدای آزار دهنده از وسایلی مانند کولر میتواند موجب سلب آسایش افراد شود. به همین دلیل بسیاری از افراد نمیتوانند شب ها موقع خواب از این کولرها استفاده کنند زیرا صدای آن را موجب مزاحمت میدانند. البته برخی از برندها در تولید این کولرها چاره ای اندیشیده اند که صدای آن را به حداقل برسانند. عایق کاری درون کولر توانسته تا حد زیادی از صدای کولر کم کند.

ساطع شدن بوی بد از کولر

یکی از معایب کولر پرتابل این است که به دلیل تجمع آب در آن بعد از گذشت مدتی آب گندیده میشود و به لجن تبدیل میشود. همین مساله موجب خواهد شد که بوی بد از کولر ساطع شود و فضایی نامناسب را ایجاد کند. اگر قصد دارید از این کولرها استفاده کنید باید روزانه آب آن را تخلیه کنید تا موجب ایجاد مشکل نشود.

پرتاب باد کم 

کولرهای پرتابل نسبت به کولرهای گازی اسپیلت و پنجره ای پرتاب باد کمتری دارند. همانطور که در مقله قبل اشاره کردیم میزان پرتاب کولرهای اسپیلت بین 10 تا 20 متر است اما کولرهای پرتابل نمیتوانند در این متراژ پرتاب باد را انجام دهند.

 

معایب کولر پرتابل

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

شش − دو =

09101453194

Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴