آموزش کامل راهنمای کنترل کولر گازی جنرال 

آموزش کامل راهنمای کنترل کولر گازی جنرال 

راهنمای کنترل کولر گازی جنرال

برند جنرال یکی از قدیمی ترین برندهای کولر گازی در ایران است که به خوبی توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب کند. این برند محبوب و قدرتمند مانند تمام برندهای دیگر یک ریموت کنترل به همراه محصول به شما عرضه میکند که میتوانید به وسیله آن به راحتی دستگاه را کنترل کنید. در این مقاله به راهنمای کنترل کولر گازی جنرال خواهیم پرداخت.

ریموت کنترل کولر گازی جنرال 

کولر گازی جنرال با در نظر گرفتن نیازهای مختلف مصرف کنندگان ریموتی را در اختیار آن ها قرار داده که میتواند تمام نیازهای آن ها را یک هوای خوب و مطبوع تامین کند. حالت های مختلفی بر روی ریموت کنترل کولر گازی جنرال قرار دارد که شما با آشنایی با راهنمای کنترل کولر گازی جنرال میتوانید از تمام حالت های آن استفاده کنید. یکی از این حالت ها MOD نام دارد که اگر در حال استفاده از سیستم سرمایشی کولر گازی هستید و این دکمه را فشار دهید دمای محیط به تدریج تا 2 درجه سانتی گراد خنک میشود و اگر در حال استفاده از سیستم گرمایشی هستید هوای محیط را به تدریج تا 5 درجه افزایش میدهد. این دکمه به نام دکمه “خواب” شناخته میشود که در هنگام خواب هوای مطبوع تری را تجربه خواهید کرد. صدای کولر گازی در حالت خواب بسیار کم خواهد شد. برای مشاوره تعمیر کولر گازی یا نصب کولر گازی منزل یا محل کار خود با مشاوران ما در تماس باشید.

 

راهنمای کنترل کولر گازی جنرال نکات مهم برای نگهداری صحیح از ریموت کنترل

در هنگام استفاده از ریموت کنترل مطمئن شوید که مانعی بین ریموت و چشم الکترونیکی پنل کولر گازی وجود ندارد. زیرا در صورت وجود مانع موجب عدم کارکرد ریموت خواهد شد.

ریموت کنترل کولر گازی جنرال در فاصله بیشتر از 10 متر پاسخگو نیست. پس ریموت را بیشتر از این دستگاه فاصله ندهید.

ریموت کنترل دستگاه را از تابش نور شدید خورشید دور کنید. در نزدیک مکان هایی که گرمای زیادی دارند مانند اجاق گاز نیز آن ها را قرار ندهید. زیرا گرمای شدید میتواند به مدارهای الکتریکی ریموت آسیب وارد کند و عملکرد آن را دچار اختلال کند.

نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی جنرال

دکمه STOP / START 

همانطور که از نام این دکمه پیداست برای روشن و خاموش کردن دستگاه از آن استفاده میشود.

دکمه SLEEP 

 دکمه SLEEP   برای به خواب رفتن دستگاه بر روی ریموت کنترل تعبیه شده است. اگر دکمه SLEEP   را فشار دهید چراغ تایمر سبز میشود. بعد از سبز شدن چراغ تایمر ترموستات به طور خودکار و اتوماتیک تنظیم میشود و مانع از گرما و سرمای بیش از حد دستگاه خواهد شد. اگر در فصلی مانند بهار هستید احتمال یخ زدن کندانسور افزایش می یابد. با فعال کردن این قابلیت خواهید توانست از یخ زدن کولر گازی جلوگیری کنید. در هنگام استفاده از دکمه  SLEEP   و حالت خواب این نکته مهم را در نظر بگیرید که سیستم تهویه کولر گازی متوقف میشود و نمیتواند با جابجایی هوا محیط را تهویه کند.

دکمه MASTER CONTROL  

با فشار دادن این دکمه شما با 5 حالت مختلف مواجه خواهید شد:

 : Auto حالت خودکار و اتوماتیک

 : Cool ایجاد هوای سرد و مطبوع

Dry  : هوای خشک وگرفتن رطوبت از هوا

Fan   : قرار گرفتن موتور در حالت فن

 : Heat ایجاد هوای گرم

با هر بار فشار دادن دکمه MASTER CONTROL 3 ثانیه بعد حالت مورد نظر بر روی نمایشگر پنل ظاهر میشود. برای تغییر حالت دوباره همین دکمه را بزنید.

راهنمای کنترل کولر گازی جنرال 

دکمه SET TEMP

اگر کولر گازی در حالت فن نباشد میتوانید از این دکمه برای تغییر دمای ترموستات استفاده کنید. این دکمه دارای دو جهت رو به بالا و رو به پایین است. از جهت بالا برای افزایش دما و از دکمه پایین جهت کاهش دمای ترموستات کولر استفاده میشود. مناسب ترین دما برای ترموستات بین 18 تا 30 درجه است. این دما میتواند در فصول گرم و در فصول سرد سال هوای مطبوعی را برای شما ایجاد کند.

دکمه COIL DRY  

اگر میخواهید هوای محیط را پاکسازی کنید و با از بین بردن باکتری ها هوا را تازه کنید میتوانید از دکمه COIL DRY    استفاده کنید. بعد از فشار دادن این دکمه به مدت 20 دقیقه عملیات پاکسازی هوا آغاز میشود و پس از آن به طور اتوماتیک غیر فعال خواهد شد. اگر در حین پاکسازی قصد کنسل کردن آن را داشتید میتوانید از دکمه START/STOP استفاده کنید یا مجددا دکمه  COIL DRY را فشار دهید.

دکمه SET  

بعد از اینکه تمام تغییرات مد نظر را انجام دادید باید دکمه SET را بزنید تا این تغییرات بر روی کولر گازی اعمال شود.

دکمه SWING  

از دکمه SWING زمانی میتوانید استفاده کنید که کولر گازی در حالت فن نباشد. زیرا با فشار دادن این دکمه میتوانید هوا را به طور خودکار به سمت بالا و پایین هدایت کنید. پس قبل از استفاده از این قابلیت باید کولر را از حالت فن خارج کنید.

دکمه RESET  

همانطور که از نام این دکمه پیداست به معنی ریست کردن دستگاه و بازگرداندن آن به تنظیمات اولیه است. اگر قصد دارید تمام تنظمیاتی را که اعمال کرده اید به طور همزمان کنسل کنید میتوانید از این دکمه استفاده کنید.

دکمه TEST RUN 

 این دکمه فقط در هنگام نصب و راه اندازی کولر گازی مورد استفاده قرار میگیرد و برای تست آن است. پس در حالت عادی از این دکمه استفاده نکنید زیرا موجب اختلال در تنظیمات و عملکرد کولر گازی خواهد شد.

دکمه CLOCK ADJUST  

اگر میخواهید زمان را بر روی ریموت کنترل تنظیم کنید باید به وسیله سوزن و یا نوک خودکار باریک اقدام به فشار دادن این دکمه کنید. این بخش دارای دو علامت + , – است که میتوانید با آن ها زمان را تنظیم کنید.

 

اگر ریموت کنترل خود را گم کردید راه حل چیست؟

اگر ریموت کنترل کولر گازی جنرال را به هر دلیلی گم کردید و یا به دلیل خرابی دیگر قابل استفاده نبود و نتوانستید همان مدل را از بازار تهیه کنید میتوانید از کنترل های ” یونیورسال ” یا ” همه کاره ” استفاده کنید. این کنترل ها به نام ریموت کنترل مادر شناخته میشوند که میتوان با داد کدهای مربوط به مدل کولر گازی آن را با دستگاه تنظیم کرد. این نوع از ریموت کنترل ها کارآیی خوبی دارند و میتوانند نیاز شما را به ریموت کنترل اصلی تامین کنند.

راهنمای کنترل کولر گازی جنرال 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

سیزده − شش =

09101453194

Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴