با راهنمای ریموت کنترل کولر گازی آشنا شوید و تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید!

با راهنمای ریموت کنترل کولر گازی آشنا شوید و تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید!

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی

امروزه اغلب وسایل برقی دارای ریموت کنترل هستند. استفاده از وسایل خانگی به وسیله ریموت راحت تر است. در این مقاله به  آموزش راهنمای ریموت کنترل کولر گازی پرداخته ایم تا شما با دکمه های مختلف آن آشنا شوید. ریموت ها در بسیاری از مدل های کولر گازی مشترک هستند. با مقاله راهنمای ریموت کنترل کولر گازی همراه باشید. همچنین جهت مشاوره تعمیر کولر گازی یا نصب کولر گازی منزل یا محل کار خود می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

بسیاری از افرد تنها کاری که با ریموت کنترل کولر گازی انجام می دهند روشن و خاموش کردن کولر است. زیرا با کارکرد بسیاری از دکمه های آن آشنایی ندارند. در این بخش قصد داریم به راهنمای ریموت کنترل کولر گازی بپردازیم. بعد از خواندن این مطلب خواهید توانست با انواع ریموت ها کار کنید.

 

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی

دکمه های ریموت کولر گازی را بشناسید!

دکمه START / STOP  

حتما شما برای کولر گازی تنظیمات خاصی مانند دمای دلخواه و.. را انجام داده اید و میخواهید بعد از هر بار خاموش و روشن شدن بر روی تنظیمات همیشگی قرار بگیرد. با دکمه START / STOP قادر خواهید بود کولر را بر روی تنظیمات مورد نظر روشن کنید.

دکمه MOD یا Operation Mode Selection 

این دکمه دارای 5 حالت مختلف است که هر کدام از آن ها را فشار دهید میتوانید کولر را بر روی آن تنظیم کنید. هر کدام از این حالت ها مانند شکلک بر روی ریموت کنترل و یا نمایشگر پنل کولر نشان داده میشود. در ادامه به این 5 حالت اشاره میکنیم:

Fan

اگر در فصلی مانند فصل بهار هستید که نه نیاز به سرمایش و نه نیاز به گرمایش زیادی ندارید میتوانید از این حالت استفاده کنید. با فشار دادن این دکمه کولر بر روی حالت فن روشن میشود و فقط هوای محیط را جابجا میکند. موتور کولر در حالت فن خاموش است.

Cool  

حالت cool شامل سردترین حالت کولر گازی است. در فصل هایی مانند تابستان که احتیاج به سرمای زیادی دارید و میخواهید هوای محیط را سرد و مطبوع کنید میتوانید از این دکمه استفاده کنید. با فشار دادن این دکمه کمپرسور کولر گازی روشن شده و هوای سرد را تا شعاع 10 الی 20 متری پرتاب میکند.

Health 

دکمه health برای حالت گرمایشی کولر گازی بر روی ریموت کنترل قرار گرفته است. در فصول سرد مانند زمستان و پاییز با فشار دادن این دکمه میتوانید از هوای گرم کولر گازی لذت ببرید و محیط خانه و یا محل کار را گرم و دلپذیر کنید.

Auto 

همانطور که از نام این دکمه مشخص است کولر را در حالت اتوماتیک نگه میدارد. شما دمای دلخواه را به کولر میدهید و کولر گازی همیشه دما را در آن حالت نگه میدارد. بیشترین کاربرد این دکمه برای مواقعی است که شما در محل حضور ندارید و میخواهید که دمای آن محیط ثابت بماند. حالت Auto در حالت گرمایشی و سرمایشی قابل استفاده است.

Dry 

اگر هوای محیط دارای رطوبت زیاد است میتوانید با فشار دادن این دکمه حالت رطوبت گیر کولر گازی را فعال کنید تا با گرفتن رطوبت محیط هوای آن را مقداری خشک کند. این دکمه بیشتر برای مناطقی قابل استفاده است که دارای هوایی مرطوب و شرجی است مانند شهرها و استان های جنوبی کشور. در این شرایط فن کولر در کندترین حالت ممکن کار میکند.

 

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی

دکمه Temp یا Room Temperature Setting

این دکمه یکی از پرکاربردترین دکمه های ریموت کنترل کولرگازی محسوب میشود زیرا به وسیله آن دمای کولر تنظیم میشود. بهترین دما برای محیط بین 22 تا 24 درجه سانتی گراد است زیرا در این دما بدن شما نه به علت گرما دچار تعریق میشود نه به علت سرما دچار لرزش.

دکمه Indoor Fan Speed Selector 

این دکمه برای انتخاب سرعت فن است. دکمه Indoor Fan Speed Selector دارای 4 حالت مختلف است : کم , متوسط , زیاد و نامنظم. حالت نامنظم به حالت کوهستانی نیز شناخته میشود که میتواند با پرتاب کردن هوایی نامنظم حال و هوای کوهستان را برای شما تداعی کند.

دکمه Turbo یا Jet Cool

با فشار دادن دکمه Turbo کولر گازی با بالاترین قدرت خود کار میکند و از تمام توان کمپرسور برای بازدهی خود استفاده میکند.

دکمه Swing 

پره های کولر را میتوان با فشار دادن این دکمه به سمت بالا و یا پایین حرکت داد. در برخی از کولرها میتوان پره های تعیین سمت باد ( دمپر ) را به طور دستی جابجا کرد و توانایی تغییر جهت به وسیله ریموت کنترل ندارند. اگر بر روی ریموت کولر گازی این دکمه را مشاهده کردید بدانید که میتوانید دمپر ها را بدون دخالت دست جابجا کنید.

دکمه On / Off Timer  

اگر میخواهید که کولر گازی در یک زمان مشخص روشن و یا خاموش شود میتوانید از این دکمه کمک بگیرید و زمانی را برای آن تعیین کنید.

دکمه Time Setting 

این دکمه برای تنظیم زمان سنج به کار برده میشود. میتوانید با این دکمه زمانی را برای روشن و خاموش کردن کولرگازی تعیین کنید.

دکمه Timer Set / Cancel  

اگر کولرگازی را بر روی زمان سنج تنظیم کردید و قصد کنسل کردن آن را داشتید میتوانید با فشار دادن این دکمه آن را متوقف کنید.

 

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی

دکمه Sleep Mode Auto  

اگر میخواهید که کولر گازی را طوری تنظیم کنید که به طور اتوماتیک خاموش شود میتوانید این دکمه را فشار دهید.

دکمه Air Circulation Button   

اگر میخواهید جریان هوا را در محیط ایجاد کنید و باعث تهویه آن شوید دکمه Air Circulation Button برای این کار در نظر گرفته شده است.

دکمه Room Temperature Checking  

کاربرد این دکمه برای کنترل درجه فعلی محیط به کار می رود. اگر میخواهید که دمای محیط را در درجه مشخصی کنترل کنید از این دکمه استفاد کنید.

دکمه Plasma 

برای خاموش و روشن کردن فیلتر پلاسمای کولر گازی این دکمه را فشار دهید تا فیلتر خاموش و یا روشن شود.

 دکمه Horizontal Air Flow Direction Control  

این دکمه در ریموت برخی از مدل های کولرگازی وجود دارد و برای تنظیم جهت وزش باد کولرگازی به صورت افقی است.

دکمه Reset 

و در نهایت دکمه ریست برای بازگرداندن تمام تنظیمات به حالت اولیه مورد استفاده قرار میگیرد. اگر قصد دارید تمام تنظیمات کولر گازی را به طور یکجا کنسل کنید و آن را به حالت کارخانه برگردانید این دکمه در اختیار شماست.

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

پنج × پنج =

09101453194

Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴