آموزش کامل تعمیر کولر گازی جنرال

آموزش کامل تعمیر کولر گازی جنرال

برند جنرال یکی از برندهای خوب و محبوب کولر گازی است. اما همانطور که میدانید بهترین برندها هم ممکن است دارای مشکل شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. تعمیر کولر گازی جنرال عنوان مقاله ای است که در حال خواندن آن هستید. در این مقاله به مهم ترین عوامل خراب شدن و تعمیر کولر گازی جنرال خواهیم پرداخت.

 

تعمیر کولر گازی جنرال

کولر گازی جنرال 

در فصل تابستان افراد زیادی با خرابی کولر مواجه میشوند. گرمای هوا و نگهداری نامناسب میتواند از مهم ترین عوامل خرابی کولر باشد. اگر کولر گازی شما جنرال است میتوانید با سرویس های دوره ای و چکاپ قطعات از خرابی کولر پیشگیری گنید و نیازی به تعمیر کولر گازی جنرال نخواهید داشت. اما عوامل خرابی کولر چیست؟ چه زمانی به تعمیر کولر گازی جنرال نیاز پیدا خواهیم کرد؟ مهم نکته ای که باید هنگام خرید کولر گازی جنرال در نظر داشته باشید این است که کولر گازی گارانتی داشته باشد تا در صورت بروز مشکل بتوانید از خدمات پس از فروش آن استفاده کنید.

روشن نشدن کولر

روشن نشدن کولر گازی و یا خاموش شدن ناگهانی آن دلایل مختلفی دارد که در اغلب کولر ها مشترک است. این دلایل میتواند در تمام برندها باعث اختلال در سیستم کولر و کارکرد ان شده و شما را نیازمند به تعمیرکار کند. در ادامه به چند دلیل روشن نشدن کولر گازی جنرال پرداخته ایم.

 

تعمیر کولر گازی جنرال

1-اتصالات برقی در کولر گازی

وجود اتصالی در وسایل برقی یکی از مشکلاتی است که بسیار زیاد اتفاق می افتد و باعث روشن نشدن وسیله میشود. کولر گازی نیز اگر دچار اتصالی شود میتواند باعث جلوگیری از روشن شدن آن شود. کولر گازی جنرال به 220 ولت برق برای روشن شدن و کارکرد صحیح نیاز دارد. اگر این میزان برق را تامین نکنید ممکن است دچار مشکلاتی از این قبیل شوید.

2-سیم کشی غیر صحیح در نصب کولر گازی

هنگام نصب کولر گازی سیم کشی ناصحیح بسیار خطرناک است و ممکن است باعث بروز اتفاقاتی مانند آتش سوزی در منزل شود. اگر مشاهده کردید که کولر خاموش میشود و سپس به طور ناگهانی روشن میشود باید سیم کشی کولر گازی را چک کنید. در هنگام چک کردن سیم کشی اگر اطلاعات فنی ندارید حتما از یک متخصص و یا تکنسین کمک بگیرید.

3-خرابی در ترموستات

یکی از قطعات مهم در کولرهای گازی ترموستات است. به وسیله ترموستات میتوانید دمای محیط را تنظیم کنید. در هنگام بروز مشکل برای کولر گازی جنرال باید ترموستات نیز چک شود. زیرا اگر برای ترموستات مشکلی پیش آمده باشد بعث اختلال در سیستم و کارکرد کولر گازی خواهد شد. در این چنین مواقع شما نیاز به تعمیر کولر گازی جنرال خواهید داشت که باید از تکنسین ها کمک بخواهید.

 

تعمیر کولر گازی جنرال

4-خرابی در اورلود

اورلود یکی از قطعات مهم در کولرهای گازی جنرال است که اگر خراب شود میتواند باعث از کارافتادگی در کمپرسور و یا موتور کولر نیز بشود. اگر با مشکل روشن نشدن کولر مواجه شدید حتما اورلود را بررسی کنید. اورلود باید تعمیر و یا تعویض شود.

5-کار نکردن رله استارت

یکی از قطعاتی که در هنگام روشن نشدن کولر چک میکنند قطعه رله استارت است. این قطعه در روشن نشدن کولر تاثیر زیادی دارد.

6-انسداد جریان گاز 

گاز کولر دلیل سرمایش در آن است. اما اگر مسیر این گاز مسدود شود میتواند مانع از روشن شدن کولر شود. در هنگام روشن نشدن کولر باید مسیر گاز را بررسی کنید تا از مسدود نبودن آن مطمئن شوید.

 

تعمیر کولر گازی جنرال

7-تولید باد گرم

اگر هوای کولر گازی گرم شد حتما مشکل آن را برطرف کنید. زیرا تولید هوای گرم توسط کولر گازی باعث بروز مشکلات در دراز مدت خواهد شد. روشن نشدن کولر یکی از این مشکلات است. زیرا به مرور زمان خنک کنندگی کولر کاهش می یابد و ممکن است به خاموشی ناگهانی و یا روشن نشدن آن بینجامد.

8-خرابی در کمپرسور

حیاتی ترین قطعه کولر کمپرسور آن است که به موتور کولر نیز معروف است. اگر کمپرسور استارت نکند کولر توانایی روشن شدن ندارد. در این مواقع باید حتما موتور کولر را بررسی کنید. بررسی کمپرسور از سه طریق انجام میشود تا سلامت آن مورد تایید قرار گیرد.

 

تعمیر کولر گازی جنرال
روش های تست کمپرسور در کولر گازی
تست فشار

 یکی از روش هایی که به کمک آن تست فشار را انجام می دهند روش دستی است. کولر را روشن و در حالت سرمایش قرار دهید سپس دست خود را جلوی خروجی کمپرسور بگیرید. اگر فشار کمپرسور آن قدر زیاد بود که شما بیشتر از 5 ثانیه نتوانستید دست تان را جلوی آن بگیرید یعنی کمپرسور سالم است. اما اگر فشار کمپرسور پایین بود و دست شما را پس نزد به این معنی است که کمپرسور دارای افت فشار شده و باید به زودی تعمیر شود تا مشکل کولر برطرف شود.

تست صدا

روش دیگری که برای تست کمپرسور وجود دارد تست آن از طریق صداست. در این روش باید ابتدا سوکت کابل را از ترمینال جدا کرد و کمپرسور را روشن کرد اگر کمپرسور روشن نشد به معنی این است که کاملا سوخته و باید تعمیر کولر گازی جنرال را انجام دهید و کمپرسور را تعویض کنید . اما اگر روشن شد و صدایی نابهنجار داد باز هم نیاز به تعویض آن دارید.

تست سیم پیچ

اگر کانکتورهای کمپرسور را به وسیله اهم متر دو به دو چک کردید و اهم متر صدای (Buzzer) داد به معنی سالم بودن سیم پیچ است در غیر این صورت سیم پیچ خراب است و باید تعمیر شود.

9-خرابی در فن کولرگازی

همانطور که میدانید فن یکی از قطعات مهم در کولر گازی است و اگر مشکلی برای این قطعه پیش بیاید کولر توانایی خروج هوای گرم خانه و وارد کردن هوای خنک را ندارد. به همین در طی مرور زمان کمپرسور کولر گازی گرم میشود و میتواند کارکرد صحیح آن را دچار اختلال کند. در هنگام روشن نشدن کولر فن را نیز بررسی کنید.

10-برفک زدن لوله های کولر گازی

بسیاری از افراد برفک زدن لوله های کولر گازی را جدی نمیگیرند و به آن اهمیت نمیدهند غافل از اینکه این برفک ها به مرور زمان میتواند قاتل کولر گازی شما باشند. بسیاری از کولرها که با خاموش شدن ناگهانی مواجه میشوند به دلیل ایجاد برفک های سنگین و بی توجهی اطرافیان بوده است. اما دلیل ایجاد برفک چیست؟ دو دلیل عمده برای این مساله وجود دارد : کثیف بودن بیش از حد فیلترها و کم شدن گاز و شارژ کولرگازی.

همیشه فیلترهای کولر گازی را تمیز نگه دارید و میزان شارژ کولر گازی را بررسی کنید تا دچار این مشکلات نشوید.

 

تعمیر کولر گازی جنرال

11-خرابی در برد کولر

کولر گازی قطعه ای به نام برد الکتریکی که دارد که بروز اشکال در آن میتواند کل عملکرد سیستم را مختل کند. در هنگام روشن نشدن کولر باید برد الکتریکی را نیز بررسی کنید و اگر مشکلی برای آن پیش آمده بود باید به تعمیر کولر گازی جنرال بپردازید.

تعمیر کولر گازی جنرال 

اگر اطلاعات فنی ندارید اقدام به تعمیر کولر گازی جنرال نکنید و این کار را به متخصص و تکنسین ها بسپارید. زیرا ممکن است روشن نشدن کولر گازی دلیل جزیی داشته باشد و اگر شما اقدام به تعمیر آن کنید باعث آسیب رساندن به بخش ها و قطعه های دیگر شوید و هزینه گزافی را بابت تعمیر بر دوش خود بیندازید. تعمیر کولر گازی جنرال کاری بسیار تخصصی است که فقط افرد اهل فن میتوانند آن را به خوبی انجام دهند. پس در صورت بروز مشکل برای کولر گازی در اولین فرصت با متخصصان تماس بگیرید.

[تعداد: 1   میانگین: 2/5]

2 ديدگاه

  • ایمان.مجیدی مهر 7, 1398 3:25 ب.ظ

    سلام.مقاله خوبی بود ولی میتونم به طور کلی راجع به تعمیر قسمت اصلی مثل کمپرسور هم سوال کنم

    • shiva مهر 7, 1398 3:28 ب.ظ

      سلام.راجع به تعمیر کمپرسور و به طور کلی تعمیر قسمتهای مختلف پیشنهاد میکنیم صفحه تعمیر کولر گازی رو مشاهده کنید

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

نوزده + سیزده =

09101453194

Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴