نصب کولر در منزل و اداره

نصب کولر در منزل و اداره

راهنمای کامل نصب کولر در منزل و ادارات

نصب کولر در منزل و اداره دارای قاعده ای است که اگر میخواهید کولر بهترین عملکرد را در محیط داشته باشد باید این قواعد را رعایت کنید. در این مقاله به قواعد و اصول نصب کولر در منزل و ادارات پرداخته ایم تا بتواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

 

نصب کولر در منزل و اداره

 

انتخاب کولر و نصب کولر در منزل و اداره با یکدیگر فرق دارد. در خصوص انتخاب کولر برای هر محیطی باید فاکتورهایی را در نظر بگیرید که بتوانید شاهد عملکرد بهینه کولر در محیط باشید تا مجبور به تعمیر کولر گازی به طور مرتب نباشید. امروزه به دلیل افزایش گرمای هوا از کولرهای ایستاده در محیط ادارات استفاده میشود تا بتواند خنکی مطلوبی را در محیط ایجاد کند. کولرهای ایستاده یکی از انواع کولر های گازی هستند که به دلیل سرمای زیاد در محیط هایی نصب میشوند که بزرگ هستند و میتواند پاسخگوی محیط باشد. اما در منزل کولرهایی مانند کولر گازی پنجره ای و یا کولر گازی اسپیلت نصب میشود. زیرا محیط خانه از محیط ادارات کوچکتر و کم تردد تر است و میتواند به خوبی فضا را برای شما فراهم کند.

قواعدی در نصب کولر برای منازل و اداره وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم.

 

نصب کولر در منزل و اداره

فضای مناسب در اطراف دستگاه

اگر قصد دارید کولر گازی اسپیلت را در محل کار و یا زندگی نصب کنید باید بدانید که این کولرها دارای دوتکه هستند که یک پنل داخلی و یک پنل خارجی دارند. در هنگام نصب هر دو پنل باید این نکته را مدنظر داشته باشید که حداقل 15  سانتی متر برای پنل داخلی و 31 سانتی متر برای پنل خارجی فضای آزاد در نظر بگیرید تا از چرخش هوا جلوگیری نکرده باشید. مسدود بودن فضای پنل ها باعث کاهش شدید عملکرد آن خواهد شد و نمیتواند کارکرد رضایت بخشی را داشته باشد.

 

نصب کولر در منزل و اداره

دوری از نویز وسایل الکترونیکی

نزدیک بودن پنل کولر گازی به خطوطی مانند خطوط تلفن و تلویزیون باعث میشود که نویز حاصل شده از این خطوط بر روی عملکرد کولر گازی تاثیر منفی به جای بگذارد. در محیط های اداری از تلفن زیاد استفاده میشود. اگر قصد دارید کولر گازی را در اداره نصب کنید باید آن را از تلفن ها و خطوط آن فاصله دهید. گوجی بری

نحوه صحیح لوله کشی

در نصب کولر گازی برای ادارات و منزل باید نصابی ماهر استفاده کنید تا بتواند لوله کشی کولر گازی را به نحو صحیح انجام دهد. لوله کشی صحیح باعث پیشگیری از بروز خیلی از مشکلات خواهد شد. یکی از مشکلات شایع در لوله کشی آب ریزش کولر از پنل داخلی است که بر اثر مسدود شدن لوله تخلیه آب اتفاق می افتد.

 

نصب کولر در منزل و اداره

جلوگیری از ریزش آب در پنل داخلی

اگر به طور اتفاقی یا بر اثر سهل انگاری باعث شدید که آب در پنل داخلی دستگاه بریزد باید به سرعت آن را خاموش کنید و از متخصصان و تکنسین ها بخواهید که کولر شما را بررسی کنند. همانطور که میدانید ریختن آب در وسایل برقی میتواند بسیار خطر آفرین باشد و باعث سوختگی دستگاه و یا ایجاد جرقه و آتش سوزی در مکان شود. پس در نگهداری از وسایل برقی به خصوص کولرهای گازی اسپیلت مراقبت های لازم را به عمل آورید.

ویژگی های خرید کولر گازی برای منزل و ادارات

قبل از اینکه نصب کولر گازی را در منزل و یا اداره به خوبی انجام دهید باید نکاتی را در هنگام خرید در نظر بگیرید تا بتوانید کولری مناسب برای محیط خریداری کنید.

1-برند

امروزه برندهای مختلفی در بازار صنایع خانگی فعالیت میکنند که نام های آشنا و مشهوری دارند. معمولا افراد در خرید دچار سردرگمی میشوند و نمیدانند که کدام محصول و از چه برندی برای آن ها مناسب است. هر برندی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که باید قبل از خرید در رابطه با آن برند و ویژگی هاِ آن محصول به خوبی تحقیق کنید تا بتوانید بهترین محصول را تهیه کنید.

 

نصب کولر در منزل و اداره

2-محیط

۱۰۰۰۰۳۰-۳۶
۱۲۰۰۰۳۷ -۴۰
۱۶۰۰۰۶۰-۷۰
۱۸۰۰۰۷۵-۸۰
۲۴۰۰۰۱۱۰-۱۴۰
۲۸۰۰۰۱۷۰-۲۰۰

 

 

اندازه و مساحت محیط منزل و یا اداره در انتخاب و خرید کولر گازی اهمیت دارد. اگر محیط خانه و یا اداره بزرگ است باید کولری را انتخاب کنید که ظرفیت بالایی داشته باشد و اگر محیط خانه یا اداره کوچک است باید کولر گازی را انتخاب کنید که ظرفیت مناسبی داشته باشد و مناسب مساحت محیط باشد. اگر به جدول بالا توجه کنید متوجه خواهید شد که برای هر مساحتی باید چه کولر گازی را انتخاب کنید.

3-کولر گازی ایستاده یا اسپیلت

بهترین کولرها در بین کولر گازی مدل ایستاده و اسپیلت است. اگر قصد انتخاب و نصب کولر گازی برای ادارات دارید بهتر است که کولر گازی ایستاده را انتخاب کنید زیرا این نوع از کولرها دارای عملکردی قوی در خنک سازی محیط هستند و میتوانند در عرض کمترین زمان محیط را به خوبی سرد کنند و هوای مطبوعی را بسازند.

اما اگر قصد انتخاب و خرید کولر گازی برای خانه دارید بهتر است که از کولر اسپیلت استفاده کنید. این نوع از کولرها نیز عملکردی قوی در خنک سازی محیط خانه دارند و میتوانند گزینه مناسبی برای آن باشند. یکی از ویژگی های خوبی که کولر گازی اسپیلت دارد این است که قابلیت جذب ذرات معلق در هوا را دارد و مناسب برای افرادی است که آلرژی و یا آسم دارند. کولر اسپیلت میتواند به پاکسازی فضا کمک شایانی کند.

 

نصب کولر در منزل و اداره

4-مراقبت و نگهداری

کولر گازی چه در محیط خانه نصب شود و چه در محیط اداره باید به خوبی از آن مراقبت شود. یکی از مواردی که میتواند در نگهداری و مراقبت از کولر گازی موثر باشد سرویس و چکاپ دوره ای قطعات کولر گازی است. زیرا در حین سرویس و چکاپ اگر قطعه ای در حال خراب شدن است به راحتی تشخیص داه میشود و آن قطعه تعمیر و یا تعویض خواهد شد. اگر قطعه ای زودتر تعمیر شود در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.

5-نوع کمپرسور

نوع کمپرسور در کولرهای گازی متفاوت. فارغ از اینکه کولر گازی را برای خانه و یا اداره خریداری میکنید باید به نوع کمپرسور ان توجه کنید. در ادامه به بررسی انواع کمپرسور پرداخته ایم.

کمپرسور یکی از قطعات بسیار مهم در کولر گازی است که دارای انواع مختلفی است. کمپرسور تاثیر مهمی در سرمایش کولر دارد و یکی از نکاتی که باید هنگام خرید به آن توجه کرد نوع کمپرسور است. میتوان از کمپرسور کولر به نام موتور کولر نیز یاد کرد. اگر با انواع کمپرسور آشنایی ندارید توضیحات زیر میتواند برای شما مفید واقع شود.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی یا اصطلاحا کمپرسور رفت و برگشتی صدای زیادی تولید میکنند. دلیل نامگذاری ان به پیستونی وجود یک پیستون در داخل سیلندر است. از این پیستون برای عمل فشرده سازی سازی مبرد استفاده میشود که ظرفیت آن بین 16000 تا 37000 BTU است.

کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری نسبت به کمپرسور پیستونی صدای کمتر و مصرف بهینه تری دارد. در مکان هایی که حجم و فشار هوا زیاد است میتوان از این نوع کمپرسور استفاده کرد.  ظرفیت کمپرسور روتاری بین 6000 تا 35000  BTU است.

کمپرسور اسکرول

در داخل کمپرسور اسکرول دو مارپیچ وجود دارد که حرکت مخالف آن ها باعث میشود گاز فشرده سازی شود. به همین دلیل نام دیگر این کمپرسور مارپیچی است.

اما بهترین کمپرسور کدام است؟

بهترین کمپرسور اسکرول است که متاسفانه کم استفاده میشود اما پرکاربردترین کمپرسور در حل حاضر کمپرسور روتاری است.

 

نصب کولر در منزل و اداره

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

13 − هشت =

Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴