از تعمیر کولرگازی ال جی چه می دانید؟

از تعمیر کولرگازی ال جی چه می دانید؟

تعمیر کولرگازی ال جی

حتما برای بسیاری از شما این اتفاق پیش آمده که کولر گازی خانه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر داشته است. برخی افراد در این مواقع خودشان دست بکار شده و سعی در تعمیر کولرگازی دارند. اما از آنجایی که متخصص نیستند نه تنها کولر را به خوبی تعمیر نمیکنند بلکه باعث خراب تر شدن آن میشوند. در این مقاله به اهمیت سرویس و تعمیر کولرگازی ال جی پرداخته ایم.

 

تعمیر کولرگازی ال جی

 

تعمیرات کولرهای گازی

امروزه به دلیل گرمای زیاد کولر گازی به یکی از وسایل ثابت خانه ها تبدیل شده است. یکی از برند هایی که میتوان به جرات درباره کیفیت آن صحبت کرد برند ال جی است. برند ال جی در طی سال های متمادی توانسته امتحان خود را به خوبی پس دهد و اعتماد مردم را به خود جلب کند. اما کولر گازی ال جی مانند تمام برندهای دیگر علاوه بر دقت در نصب کولر گازی نیاز به نگهداری و حفظ کارایی دارد. اما ممکن است به هر دلیلی مشکلات مختلفی برای کولر گازی شما به وجود بیاید که مجبور شوید دست به تعمیر آن بزنید. آیا میدانید که انجام سرویس های دوره ای در حفظ و نگهداری کولر گازی اهمیت زیادی دارد؟

سرویس های دوره ای 

یکی از مسائلی که بسیاری از افراد به آن بی توجه هستند سرویس های دوره ای کولر گازی است. کولر گازی مانند هر وسیله دیگری نیاز به حداقل سالی یکبار سرویس و شستشو دارد. اما گاهی افراد تصور میکنند که حتما باید کولر گازی آن ها کارایی خود را از دست بدهد و یا مشکلی برای ان پیش بیاید که اقدام به سرویس آن کنند. یکی از محاسن سرویس کولر گازی در دوره های مشخص و هر ساله باعث میشود که اگر دستگاه شما ایرادی کوچک پیدا کرده به زودی شناسایی و برطرف شود. این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که سرویس منظم کولر گازی و چک کردن آن باعث میشود که شما در طولانی مدت در هزینه های خود صرفه جویی کنید. جهت مشاوره نصب و تعمیر کولرگازی با ما در تماس باشید.

چرا سرویس اینقدر مهم است؟

حتما میدانید که با گذشت زمان هوای شهرها آلوده تر میشود. آلودگی بر اثر ماشین ها , کارخانجات و گرد و غبار موجود در هوا باعث میشود که کولرهای گازی که عمدتا در بیرون از خانه نیز نصب میشوند درگیر این آلودگی شده و به مرور زمان نتوانند کارایی خود را حفظ کنند. به همین دلیل سرویس کولر گازی در دوره های مشخص باعث حفظ کارایی آن شده و میتواند حتی در مصرف برق نیز به شما کمک کند.

چه زمانی کولر گازی را سرویس کنیم؟

بنا بر گفته مختصصان فنی و تکنسین ها باید حداقل سالی یکبار اقدام به سرویس کولر گازی کنید. متاسفانه برخی از افراد تصور میکنند که تا مشکلی برای کولرشان پیش نیامده است نیازی به سرویس و یا تعمیر ان ندارند . در صورتی که سرویس های منظم میتواند از بروز خسارت در دستگاه شما جلوگیری کند.

 

تعمیر کولرگازی ال جی

تعمیر کولرگازی ال جی 

مشکلاتی که برای کولرهای گازی پیش می آید دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت تا خودتان بتوانید ریشه یابی کنید و دلایل این مشکلات را تا حد امکان برطرف کنید.

کولر گازی کار میکند اما سرما ندارد

تعمیر کولرگازی ال جی, یکی از مشکلات شایع در بین کولرهای گازی این است که مانند همیشه در حال کار کردن است اما نمیتواند فضای خانه را به خوبی خنک کند . هوای آن رو به گرمی است. این مساله دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم.

چرا هوای کولر گرم است؟

یکی از مسائلی که در بین اکثر کولرهای گازی مشترک است ایجاد هوای گرم به جای هوای سرد است. این مساله میتواند دلایل زیر را در بر داشته باشد.

برد کولر گازی

یکی از وسایلی که در ایجاد هوای گرم کولر تاثیر دارد برد آن است.اگر برد کولر گازی خراب شود نیاز به تعمیر دارد و پس از تعمیر مشاهده میکنید که هوای کولر مانند روز اول خنک و مطبوع شده است.

شارژ کولرگازی

یکی دیگر از مواردی که در ایجاد هوای گرم کولر موثر است کم شدن گاز کولر است. در این شرایط باید کولر گازی شارژ شود تا بتواند هوای خنک و مطبوع را به شما هدیه دهد.

لوله های مسدود

مسدود شدن مسیر لوله ها نیز در گرم شدن هوای کولر تاثیر بسیار مهمی دارند. حتما شما هم لوله های مسی را در کولرگازی مشاهده کرده اید. شستشو دادن این لوله ها و باز کردن مسیر آنها در رفع هوای گرم کولر موثر است.

کثیف بودن فیلتر

حتما به فیلتر کولر گازی یک نگاهی بیندازید. گاهی اوقات پیش می آید که افراد هیچ توجهی به فیلتر کولر ندارند و آن را تمیز نمیکنند. این مساله موجب ایجاد هوای گرم در کولر میشود. فیلتر کولر را حداقل ماهی یکبار به خوبی بشویید و تمیز کنید.

فشار کمپرسور

کمپرسور یکی از قطعات بسیار حیاتی و مهم و در عین حال گرانقیمت کولر گازی است. اگر فشار کمپرسور کم شود و نتواند کارایی مناسبی داشته باشد باعث میشود که هوای سرد کولر از بین برود.

سوختگی خازن

خازن کولرگازی نیز یکی دیگر از مواردی است که تعمیر کولرگازی ال جی مهم است و باید در این گونه مواقع چک شود. اگر سوخته بود باید آن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

کولر گازی روشن نمیشود

روشن نشدن کولر گازی دلایل بسیار کمی دارد که با بررسی هر کدام از آنها میتوانید به سرعت به دلیل آن پی ببرید.

سوختن کمپرسور

همانطور که در بالا گفتیم کمپرسور یکی از قطعات بسیار مهم کولر گازی است که نقش بسیار مهمی در خنکی کولر ایفا میکند. اگر این قطعه سوخته باشد به طور قطع کولر شما نمیتواند روشن شود. در این صورت باید با مراجعه به یک تعمیر کار کمپرسور کولر را تعمیر و یا تعویض کنید.

کولر گاز ندارد

کم شدن گاز کولر و یا از بین رفتن آن باعث میشود که کولر روشن نشود و شما تصور کنید که کولر گازی سوخته است. اما نگران نباشید با شارژ مجدد و تزریق گاز به کولر این مشکل حل میشود و شما میتوانید دوباره از هوای خنک آن استفاده کنید.

عدم کارکرد مدار فرمان

در روشن نشدن کولر مواردی مانند ایجاد مشکل در مدار فرمان نیز موثر هستند. مدار فرمان را چک کنید و مشکل آن را به وسیله متخصصان و تکنسین های کولر گازی ال جی برطرف کنید.

 

تعمیر کولرگازی ال جی 

کولرگازی یکسره کار میکند

یکی از مواردی که افراد با آن روبرو هستند این است که کمپرسور کولر گازی آن ها یکسره کار میکند و اصطلاحا off و on نمیکند . در این بروز این مساله چند دلیل موثر است.

کم شدن گاز کولر

اگر مشاهده کردید که کولر شما یکسره مشغول به کار است میتواند بر اثر کم شدن گاز آن باشد. شارژ مجدد کولر گازی میتواند این مشکل را برطرف کند. البته به این نکته توجه داشته باشید که قبل از شارژ کولر گازی باید ابتدا محل نشتی آن را پیدا کنید و آن را مسدود کنید.

فیلتر ها

یکی دیگر از دلایل کارکردن یکسره کولرگازی این است که مدت زیادی است فیلترها را تمیز نکرده اید. فیلترها را به خوبی بشویید و نصب کنید.

مکان گرم

قرار داشتن کولرگازی در یک مکان گرم نیز میتواند باعث یکسره کارکردن کولر گازی شود. دستگاه را در جای خنک تری قرار دهید و شاهد افزایش کارایی آن باشید.

صدمه دیدن لوله ها

اگر لوله های کولر گازی صدمه دیده باشند نیز میتواند باعث یکسره کار کردن کولر گازی شود. در این مواقع باید لوله ها را به خوبی چک کنید و مشکل را برطرف کنید.

یخ زدگی

اگر کویل ها یخ زده باشند کولر توانایی off و on کردن ندارد. با برفک زدایی و تمیز کردن لوله ها میتوانید مشکل را حل کنید.

ظاهر شدن ارور و خطا بر روی نمایشگر کولر

یکی از مزایای داشتن دفترچه راهنما در قطعات برقی این است که شما میتوانید به وسیله آن برخی از مشکلات دستگاه را برطرف کنید. ظاهر شدن ارور در صفحه نمایشگر کولر نیز یکی از این موارد است که با مراجعه به دفتر راهنمای محصول میتوانید دلیل آن را بیابید.

از کولر گازی آب میچکد

 

تعمیر کولرگازی ال جی
عدم لوله کشی صحیح

اگر لوله کشی درین به خوبی انجام نشده باشد و اصول آن رعایت نشده باشد باعث بروز این مشکل در کولر گازی میشود. شیب صحیح قرار گرفتن لوله های درین باید بین 2 تا 8 سانتی متر در متر باشد.

کثیف بودن سینی 

ممکن است کثیف بودن سینی کولر و یا صافی باعث چکیدن آب از کولر گازی باشد. آن را به خوبی بشویید و تمیز کنید.

محل اتصال لوله ها

اگر محل اتصال لوله ها شل باشد و به خوبی محکم نشده باشد میتواند باعث چکیدن آب از کولر شود. در این مواقع باید اتصالات را به خوبی محکم کنید.

مسدود بودن لوله ها

ممکن است لوله ها مسدود شده باشند و باعث چکیدن آن از کولر شده باشند. لوله ها را بررسی کنید و مشکل آن را برطرف کنید.

کولر گازی یخ می زند

یخ زدگی لوله های کولر گازی دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

کم شدن دور فن

اگر لوله های کولر گازی شما مرتبا یخ میزند باید دمای ترموستات را چک کنید. اگر دمای ترموستات خیلی پایین باشد و کولر شما در مکانی خنک قرار داشته باشد باعث میشود که لوله های کولر یخ بزنند. دمانی ترموستات را با محیط تنظیم کنید.

خراب بودن برد الکتریکی

ممکن است یخ زدگی کولر به دلیل خراب شدن برد الکتریکی باشد. آن را چک کنید و با تعمیر کردن آن از یخ زدگی کولر جلوگیری کنید.

کم شدن گاز کولر

کم شدن گاز کولر گازی میتواند دلیل دیگری برای یخ زدن کولر باشد. با شارژ کردن کولر گازی این مشکل رفع خواهد شد.

کثیف بودن فیلترها

فیلترها را در بیاورید و به خوبی بشویید. تمیز بودن فیلترها باعث جلوگیری از یخ زدگی لوله های کولر خواهد شد.

 

 

پریدن فیوز برق همزمان با روشن کردن کولر گازی

پریدن فیوز برق و قطع شدن برق با روشن شدن کولر یکی از مشکلات رایج است. با رفع مشکلات زیر میتوانید از این مساله جلوگیری کنید.

 

اتصالی

پریدن فیوز با روشن کردن کولر میتواند به دلیل اتصالی کردن سیم های برق باشد. با چک کردن مسیر های سیم برق کولرگازی میتوانید محل اتصالی را پیدا کنید.

 

خراب بودن خازن ها

پریدن فیوز میتواند به دلیل خراب بودن خازن ها باشد. اگر خازن ها خراب و یا سوخته هستند آن ها را تعویض کنید.

 

خراب بودن فن یا پروانه

خراب بودن پروانه و یا فن میتواند باعث پریدن فیوز شود. با تعویض آن ها میتوانید این مشکل را حل کنید.

 

جابجایی سیم کشی کولر

سیم کشی غلط نیز یکی از دلایل بروز این مشکل است. اگر سیم کشی غلط انجام شده و یا سیم ها جابجا شده اند آن ها را درست کنید.

ریموت دستگاه کار نمیکند

 

تعمیر کولرگازی ال جی 

خراب بودن برد الکتریکی

برد الکتریکی را بررسی کنید و آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

 

خراب بودن چشم الکترونیکی 

اگر دستگاه شما با ریموت روشن نمیشود اما به طور دستی روشن میشود میتواند بر اثر خراب بودن چشم الکترونیکی کولر و عدم توانایی ان در اتصال به ریموت باشد.

 

خراب بودن ریموت

اخرین دلیل روشن نشدن دستگاه به وسیله ریموت میتواند خراب بودن ریموت و یا ضعیف شدن باطری آن باشد.

 

دستگاه بیرونی کولر صدا میدهد

آیا برای شما هم پیش آمده که دستگاه بیرونی کولر گازی در هنگام کار کردن صدایی آزار دهنده بدهد؟

تنظیم مکان دستگاه

تنظیم نبود دستگاه در محل میتواند باعث بروز صدا در هنگام کارکردن شود. محل آن را تنظیم کنید و در جای خود قرار دهید.

 

برخورد کمپرسور با کف سینی

اگر کمپرسور در حین کار کردن به کف سینی برخورد کند میتواند باعث ایجاد صدا شود. در این مواقع باید مکان کمپرسور را تنظیم کنید.

 

خراب بودن ضربه گیر کمپرسور

اگر ضربه گیر کمپرسور خراب باشد کولر گازی در حین کار کردن صدا میدهد.

در این مقاله به مهم ترین و شایع ترین مشکلات کولرهای گازی ال جی و نحوه تعمیر آن ها پرداختیم. بسیاری از مشکلاتی که برای کولر های گازی پیش می آید بسیار ساده هستند و میتوانید به راحتی آن ها را رفع کنید. کولر های گازی به دلیل قیمت های بالایی که دارند جزو وسایلی نیستند که بتوان هر سال آن ها را خریداری کرد پس نگهداری آن ها را به نحو احسن انجام دهید و با چک کردن و سرویس های دوره ای از ایجاد هزینه های اضافه برای خود جلوگیری کنید. جهت مشاوره نصب و تعمیر کولرگازی با ما در تماس باشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴