راهنمای خرید کولر گازی اسپیلیت

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلیت

یازده نکته طلایی در خرید کولر گازی اسپیلیت

به دلیل وجود برندهای مختلف در بازار و کولرهای گازی با امکانات متفاوت افراد در خرید کولر گازی سردرگم میشوند و نمیدانند که کدام یک از این محصولات برای آن ها مناسب است. در این مقاله تحت عنوان ” راهنمای خرید کولر گازی اسپیلیت” به 11 نکته طلایی پرداخته ایم تا بتوانید به وسیله آن انتخابی عالی داشته باشید. جهت مشاوره نصب،راه اندازی و تعمیر کولر گازی می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

 

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلت

کولر گازی اسپیلیت

امروزه برندهای مختلفی در بازار صنایع خانگی خودنمایی میکنند. کولرهای گازی نیز یکی از وسایلی است که امروزه به دلیل شدت گرما به آن نیاز داریم. بسیاری از افراد با معیارهای اصلی انتخاب کولر گازی آشنا نیستند و در هنگام خرید آن دچار سردرگمی میشوند به طوری که برخی از آن ها بعد از خرید دچار پشیمانی میشوند. در این مقاله به راهنمای خرید کولر گازی اسپیلت پرداخته ایم تا بتوانید به این وسیله کولرگازی را به خوبی انتخاب کنید و در هوای گرم تابستان از آن لذت ببرید.

 

خرید کولر با توجه به نیاز شما

همانطور که میدانید کولر های گازی انواع مختلف دارند و باید با توجه به نیاز خود اقدام به انتخاب و سپس نصب کولر گازی کنید. در ادامه به انواع مختلف کولرگازی اشاره کرده ایم.

کولر گازی پنجره ای

میتوان گفت نسل اول کولرها به نام کولرهای پنجره ای نامیده شده اند. این نوع از کولرها یک تکه اند و در پنجره جای میگیرند. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام خرید این کولرها به آن توجه داشت ابعاد و سایز پنجره است. کولرهای گازی پنجره ای به طور دستی کنترل میشوند و دارای ریموت نیستند.

 

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلت

کولر گازی پرتابل

اگر فضایی کوچک و حدودا 40 متری دارید و نیاز به جابجایی مداوم کولر گازی دارید کولر گازی پرتابل انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. این نوع از کولر ها به دلیل وجود چرخ در زیر آن ها عمل جابجایی را بسیار آسان میکند. برای تخلیه گرمای تولید شده توسط موتور نیز لوله ای خرطومی شکل پشت آن وصل است.

 

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلت

کولر گازی ایستاده

کولرهای گازی ایستاده دارای دو بخش هستند که یک بخش در خانه و بخشی دیگر در بیرون از فضای خانه قرار میگیرد. یکی از مواردی که باید در خرید این کولرها در نظر گرفت میزان سرمای فوق العاده آن هاست. اگر خانه ای بزرگ دارید و قصد دارید کولری قوی را برای آن تهیه کنید بهترین گزینه برای شما کولرهای گازی ایستاده است.

 

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلت

کولر گازی اسپیلیت

این کولرهای نیز مانند کولرهای گازی ایستاده دارای دو تکه هستند که در خانه و بیرون از خانه نصب میشوند. کولر گازی اسپیلیت دارای کمترین صدا است و برای محیط خانه و سالن هایی که وسعت زیادی ندارند و یا خیلی کوچک نیستند گزینه بسیار مناسبی است.

 

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلت

زیبایی

تمام آن چیزی را قرار است مشاهده کنید پنل کولر است. زیبایی کولر گازی نقش مهمی در انتخاب آن دارد. بسیاری از افراد ترجیح میدهند هزینه بیشتری را بخاطر زیبایی یک محصول پرداخت کنند. زیبایی کولر گازی موجب زیباتر شدن خانه شما نیز خواهد شد.

 

ظرفیت کولرگازی

همانطور که میدانید مساحت خانه و یا محل کار نقش مهم در انتخاب ظرفیت کولر دارد . به طور یقین نمیتوان از کولر گازی با ظرفیت 24000 در مساحت 10 متری استفاده کرد. این کار نه تنها برای شما سخت خواهد بود بلکه به کولر نیز آسیب میزند زیرا سرد بودن بیش از حد فضای کولر باعث یخ زدگی لوله های آن خواهد بود. پس چه ظرفیتی را انتخاب کنیم؟ در زیر جدولی را در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید با توجه به مساحت خانه و یا محل کارتان کولر گازی با ظرفیت مناسبی را خریداری کنید.

 

ظرفیت BTU/hمساحت (مترمربع)
۱۰۰۰۰۳۰-۳۶
۱۲۰۰۰۳۷ -۴۰
۱۶۰۰۰۶۰-۷۰
۱۸۰۰۰۷۵-۸۰
۲۴۰۰۰۱۱۰-۱۴۰
۲۸۰۰۰۱۷۰-۲۰۰

 

بر طبق جدول بالا متوجه خواهید شد که برای فضایی که در نظر دارید باید چه کولری را تهیه کنید. البته عوامل دیگری مانند دمای هوا نیز در راهنمای خرید کولر گازی اسپیلیت مهم است. به طور مثال افرادی که در جنوب ایران زندگی میکنند و دمای هوای آن ها 60 درجه است اما در محیطی 70 متری زندگی میکنند میتوانند از کولری با ظرفیت 24000 نیز استفاده کنند.

 

نوع کمپرسور

کمپرسور یکی از قطعات بسیار مهم در کولر گازی است که دارای انواع مختلفی است.در تعمیر کولر گازی مهمترین قطعه کمپرسور است که تاثیر مهمی در سرمایش کولر دارد و یکی از نکاتی که باید هنگام خرید به آن توجه کرد نوع کمپرسور است. میتوان از کمپرسور کولر به نام موتور کولر نیز یاد کرد. اگر با انواع کمپرسور آشنایی ندارید توضیحات زیر میتواند برای شما مفید واقع شود.

کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی یا اصطلاحا کمپرسور رفت و برگشتی صدای زیادی تولید میکنند. دلیل نامگذاری ان به پیستونی وجود یک پیستون در داخل سیلندر است. از این پیستون برای عمل فشرده سازی سازی مبرد استفاده میشود که ظرفیت آن بین 16000 تا 37000 BTU است.

 

کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری نسبت به کمپرسور پیستونی صدای کمتر و مصرف بهینه تری دارد. در مکان هایی که حجم و فشار هوا زیاد است میتوان از این نوع کمپرسور استفاده کرد.  ظرفیت کمپرسور روتاری بین 6000 تا 35000  BTU است.

کمپرسور اسکرول

در داخل کمپرسور اسکرول دو مارپیچ وجود دارد که حرکت مخالف آن ها باعث میشود گاز فشرده سازی شود. به همین دلیل نام دیگر این کمپرسور مارپیچی است.

 

اما بهترین کمپرسور کدام است؟

بهترین کمپرسور اسکرول است که متاسفانه کم استفاده میشود اما پرکاربردترین کمپرسور در حل حاضر کمپرسور روتاری است.

 

 

تکنولوژی اینورتر یا معمولی؟

بسیاری از افراد در هنگام خرید کولر گازی بین کولر معمولی و اینور دچار تردید میشوند. در ادامه به دلیل تردید این افراد خواهیم پرداخت. اما تکنولوژی اینورتر چیست؟ اینورتر یک قابلیت است که به کمپرسور اضافه میشود و کولر معمولی را به واسطه یک برد الکتریکی تبدیل به کولر اینورتر میکند.

 

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلت

 

تفاوت کولر اینورتر با کولر معمولی چیست؟

مهم ترین تفاوت کولر اینورتر با کولر معمولی در نوع عملکرد آن ها در دمای محیط است. کولر گازی معمولی اگر دمای محیط به حدی برسد کمپرسور خاموش میشود و به اصطلاحا off میکند و بعد از اینکه دمای محیط از حدی بیشتر شد کمپرسور دوباره روشن میشود و اصطلاحا on میکند. اما در کولرهای اینورتر کمپرسور خاموش نمیشود و فقط دور موتور کم میشود به همین هیچ صدایی را بر اثر off و on کردن نیز نمیشنوید. قیمت این کولر ها نسبت به کولرهای معمولی مقداری گران تر است. و به دلیل کم مصرف بودن کولرهای اینوتر این مابه التفاوت جبران خواهد شد. تعمیر کولرهای گازی  اینورتر نیز به دلیل پیچیدگی ساختار گران تر از کولرهای معمولی است. سیستم سرمایش کولرهای اینورتر از کولرهای معمولی قوی تر است.

 

میزان مصرف برق

یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهایی که باید در راهنمای خرید کولر گازی اسپیلیت در نظر گرفت میزان مصرف برق در آن هاست. باید به چند فاز بودن برق خانه تان توجه کنید. اگر قصد خرید کولر گازی پنجره ای و یا اسپیلیت دارید و برق خانه تان تک فاز است اصلا نگران نباشید زیرا برق تک فاز قابلیت کشش این نوع از کولرها را دارد اما اگر قصد خرید کولر گازی مانند کولر ایستاده را دارید باید حتما از برق سه فاز استفاده کنید.

 

مصرف انرژی

آیا با (Energy Efficiency Ratio ) آشنا هستید؟ این عبارت به معنای میزان صرفه جویی یک وسیله برقی در میزان برق است که اصطلاحا به آن EER نیز میگویند. هر چه گرید انرژی کولرگازی بالاتر باشد یعنی این کولر در مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری خواهد کرد. به جدول زیر دقت کنید.

 

میزان صرفه جوییگروه بازده مصرف انرژی
 ۱۱%B – A
  ۱۹%C – A
 ۲۵%D – A
۳۲%E – A
۳۶%F – A
بیش از ۴۰%G – A

 

 

 

پرتاب باد

میزان پرتاب باد کولر خیلی مهم است و بر حسب متر محاسبه میشود. حتما تا به حال برای شما پیش آمده که موقع خرید کولر گازی فروشنده به شما گفته که پرتاپ باد این کولر 20 متر است. این جمله به این معنی است که کولر گازی توانایی پرتاب تا 20 متر را دارد. ما به شما پیشنهاد میکنیم که کولری را که قصد خرید آن را دارید دارای حداقل 10 متر پرتاب باشد.

 

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلت

صدای کولر

کم صدا بودن کولر برای خیلی از افراد جزو مهم ترین فاکتورهای انتخاب و خرید کولر است. اما چگونه متوجه شویم که صدای کولر چقدر است؟ همانطور که میدانید واحد صدا (دسی بل) است و میتوانید از فروشنده میزان دسی بل را بپرسید و یا به کاتالوگ محصول مراجعه کنید و عدد (db) را بخوانید.

 

 

 

گارانتی

همیشه داشتن گارانتی از بحث برانگیز ترین مسائل در خرید محصولات برقی است که کولر گازی هم شامل آن است. داشتن گارانتی نشان دهنده با کیفیت تر بودن محصول است و اگر محصولی را با گارانتی تهیه کردید دیگر نگران خدمات پس از فروش آن نخواهید بود.

 

برند

برندهای زیادی در بازار لوازم خانگی وجود دارند که افراد را سردرگم و انتخاب را برای آنها سخت میکند. اما طبق تحقیقاتی که انجام شده بهترین برندهای کولرگازی شامل جنرال , اجنرال, ال جی و گری هستند. 

امیدواریم با بررسی نکات و ویژگی های مهم به عنوان راهنمای خرید کولر گازی اسپیلیت در انتخاب و خرید مناسبترین گزینه کمکی به شما عزیزان کرده باشیم. 

جهت مشاوره نصب و تعمیر کولر گازی با مشاوران ما در تماس باشید. تعمیرگاه مرکزی تهران به ضورت شبانه روزی آماده سرویس دهی به شما عزیزان می باشد.

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلت

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

یک × چهار =

Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴