نصب کولر گازی اجنرال

نصب کولر گازی اجنرال

افراد زیادی به کیفیت هوای داخل منزل اهمیت می دهند ممکن است که شما به راحتی در معرض آلودگی هوای داخل نیز دچار بیماری شوید. نصب کولر گازی اجنرال و سیستم تهویه مطبوع از این اثرات مضر آلودگی هوای داخل جلوگیری کرده و بسیاری از موارد ناشی از آن را کاهش می دهد عمل تهویه مطبوع عبارت است از انجام عملیاتی روی هوا تا بتوانیم شرایط هوای محل مورد نظر را برای زیستن، کار کردن، یا عملیات صنعتی راحت و مناسب کنیم. این شرایط عبارتند از درجه حرارت، رطوبت، حرکت هوا بطور همزمان که طبق روش معینی بطور اتوماتیک ثابت بماند یا تغییر کند.اگر مراحل نصب به درستی انجام شوند،دوره های تعمیر کولر گازی میتواند طولانی تر شوند.

مراحل نصب سیستم های کولر گازی اسپلت جنرال

 • نصب یونیت بیرونی
 • لوله کشی
 • نصب یونیت داخلی
 • راه اندازی
 • تخلیه هوا و شارژ گاز

نکات ایمنی که در نصب دستگاه اجنرال و نصب کولرگازی  باید رعایت شود عبارتند از قبل از نصب یونیت حتما از مناسب بودن شرایط سیم کشی برق، آمپر مجاز فیوزها، سیم ها و پریزها و کنتور محل نصب اطمینان حاصل کنید.

جهت جلوگیری از شوک احتمالی ناشی از اتصال برق از سیم اتصال زمین استفاده شود در زمان کار کردن دستگاه هرگز دستگاه را از برق نکشید. یونیت خارجی را هرگز در مجاورت مکان هایی که احتمال نشت گاز ها اشتغال زا باشد نصب نکنید و بصورت همزمان از کولر آبی و گازی استفاده نکنید.

نصب کولر گازی اجنرال

نصب یونیت خارجی

برای نصب یونیت خارجی با ید به موارد زیر توجه کرد:

محل نصب کولر گازی و نصب یونیت خارجی باید به صورتی انتخاب شود که هوای خروجی و صدای حاصل از دستگاه مزاحمتی برای همسایگان ایجاد نکند و در محلی نصب شودکه براحتی هوای مورد نیاز توسط آن دیده شود در صورت عدم رعایت این نکته هوای دیده شده از کندانسور مجدد برگشت میشود و باعث اوردلود کمپرسور می شود.

ورودی و خروجی دستگاه نباید پوشانیده شود. محل نصب باید استحکام لازم را جهت تحمل وزن دستگاه اجنرال را داشته باشد و در محل نصب نباید خطر نشت گازهای قابل اشتغال وجود داشته باشد.

در صورت نصب یونیت خارجی روی بالکن یا لبه پنجره به علت وجود ارتعاشات کمپرسور از لرزه گیر مناسب یا در صورت نیاز از منجیب استفاده کنید و در صورت استفاده از اتصال پیچ و مهره در اسکلت نگهدارنده یونیت داخلی حتما از واشر فنری استفاده کنید.

یونیت خارجی نباید حتی المقدور در معرض تابش مستقیم خورشید قرار گیرد تابش آفتاب باعث کاهش راندمان کاری کندانسور شده و در عملکرد سرمایی کولر تاثیر منفی خواهد داشت.

یونیت داخلی را در نزدیکی خروجی فن ها، دودکش، هود آشپزخانه و محل آلوده به ذرات معلق در هوا نصب نکنید این ذرات و چربیها باعث کثیف شدن سطح کویل کندانسور شده و ضریب انتقال حرارت آن را کاهش می دهند.

نصب کولر گازی اجنرال

 

نصب یونیت داخلی دستگاه کولر گازی جنرال

از نصب یونیت داخلی در مجاورت وسایل گرما زا از قبیل بخاری، شوفاژ، سیستم های رطوبت زدن خودداری نمایید.

قبل از انجام هر نوع سوراخ کاری نقشع صفحه و پشتی موقعیت سوراخ ها را با مداد روی دیوار مشخص کنید و به کاتالوگ کولر گازی اجنرال نیز توجه نمایید.

جهت ایجاد سوراخ عبور لوله و سیم ها از گرد استفاده کنید.

حتما توجه کنید که وضعیت خروجی لوله آب کندانس شده و هرگونه نشتی از محل اتصالات باعث تخریب رنگ و تبله کردن دیوار خواهد شد.

لوله کشی و آماده سازی لوله ها

پس از نصب یونیت های داخلی و خروجی دستگاه کولر گازی اجنرال نوبت به لوله کشی دستگاه می رسد.

در این مرحل دو یونیت توسط لوله های مسی به یکدیگر اتصال داده می شود.

همواره لوله حاوی مایع رفت قطر کوچکتری نسبت به لوله برگشت دارد.

برای آماده سازی لوله ها به نکات زیر توجه نمایید:

ابتدا فاصله بین یونیت خارجی و داخلی را با دقت اندازه گیری کنید.

در هنگام برش لوله 10 درصد بیشتر از فاصله اندازه گیری شده لوله را برش دهید

از لوله بردیسکس در خصوص برش لوله های مسی استفاده کنید حتما مطمئن شوید که پلیسه در داخل لوله نفوذ نمی کند و بعد از بر طرف کردن پلیسه ابتدا مهره برنجی را در لوله رد کرده و توسط لاله کن لوله را لاله کنید و برای اطمینان از عدم نشتی باید لاله سر لوله یکنواخت صاف و بدون ترک باشد برای اتصال بهتر مهره را روی لوله زبانه دار بصورت مستقیم قرار دهید و در لحظه اول مهره اتصال را بدون فشار ببنید تا کامل جفت شود پس از سفت کردن مهره توسط  دست به کمک دو آچار معمولی و آچار ترک مهره را سخت کنید.

با توجه به راهنمای دستگاه کولر گازی اجنرال حداکثر طول لوله کشی افقی و عمودی مشخص شده و این امر باعث بازدهی دستگاه تاثر مستقیم داشته و باید رعایت شود و میزان گاز اولیه در یونیت خارجی برای طول مشخصی از لوله کشی کافی بوده و بیشتر از آن باید به ازای هر متر اضافی از لوله مقدار مشخصی از مبرد را با توجه به راهنمای دستگاه تزریق کرد.

تخلیه و شارژ گاز کولرهای اسپیلت جنرال

اگر برای اولین بار سیستم نصب می شود یونیت خارجی حاوی گاز مبرد می باشد و بنابراین نیاز به تخلیه هوای داخل یونیت داخلی یونیت داخلی و لوله ها می باشد روی یونیت خارجی دو نوع شیر نصب شده که به نام های شیر 2 راهه و 3 راهه یک شیر سوزنی برای اتصال گیج فشار وجود دارد. معمولا شیر طرف گاز 3 راهه و طرف مایع 2 راهه م یباشد.

برای تخلیه دستگاه باید از پمپ وکیوم استفاده کرد. استفاده از پمپ وکیوم جهت تخلیه لوله ها و یونیت داخلی از هوا و رطوبت از پمپ تخلیه فقط برای خارج کردن هوا از سیستم استفاده کنید. بعد از نصب لوله ها بین یونیت داخلی و خارجی شلنگ آّی گیج فشار پایین گیج دو قلو را به شیر سرویس شیر 3 راهه روشن کنید . سپس شیر گیج دو قلو را ببندید و پمپ را خاموش کنید عقربه گیج نباید تا 5 دقیقه تغییر کند.

ابتدا شیر رفت را باز کنید سپس شیر برگشت را و در نهایت شلنگ ها را از شیر و پمپ تخلیه جدا کنید پس از وارد کردن گاز دستگاه به لوله ها و بستن درپوش شیر آلنی و سوزنی می توانید در نقاط اتصال یونیت داخلی و خارجی در دو سر لوله ا وجود نشتی ها را با استفاده از آب و صابون چک کنید.

تخلیه سیستم از هوا و رطوبت موجود در سیکل تبرید بسیار ضروری است وجود رطوبت در سیستم باعث بد عمل کردن و کاهش کارائی کمپرسور می شود.

راه اندازی دستگاه اسپیلت جنرال

پس از لوله کشی و وکیوم به سیم کشی بین دو یونیت می رسد و با توجه به راهنمای دستگاه سیم کشی باید انجام شود.

حال دسنگاه کولر گازی اجنرال خود را روشن نمایید و از آن لذت ببرید.

 

شما عزیزان می توانید برای نصب و تعمیر کولر گازی  با ما تماس بگیرید. شرکت تعمیرات مرکزی تهران ارائه دهنده ی بهترین خدمات به شما عزیزان است.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]

2 ديدگاه

 • donya تیر 15, 1398 3:13 ب.ظ

  ممنون از اطلاعات خوبتون

  • admin2 تیر 15, 1398 3:21 ب.ظ

   خواهش میکنم.

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

شش + سه =

Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴