بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

برای اینکه بدانیم سرویس کولر گازی و تعمیر کولر گازی را چه زمانی انجام دهیم  بهتر است به این نکته توجه کنیم که با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا، تهویه مطبوع برای انسان الزامی است و تاثیر بسزایی نیز در عواطف انسان می گذارد از عواملی که در تهویه مطبوع باید در نظر گرفت :

  • حرارت : که دمای مناسب در تهویه مطبوع بین 21 تا 25 می باشد .
  • رطوبت : که بین 40 تا 70 درجه مبی باشد و انسان در این محیط احساس خوبی دارد.
  • تصفیه هوا

بهترین زمان برای سرویس دستگاه کولر گازی شروع فصل گرما به سراغ دستگاه کولر گازی منزل خود رفته تا شرتیط رفاه را فراهم کنیم و از دستگاه کولر گازی خود استفاده کنیم ولی قبل از استفاده باید اقداماتی بر روی کولر گازی انجام دهیم که هم راندمان بالاتری از دستگاه کولر گازی خود داشته باشیم و هم در فصل تابستان کم تر به مشکلاتی برخورد کنیم.

دستگاه کولر گازی اسپیلت از 2 یونیت تشکیل شده است که یک یونیت مربوط به واحد داخلی و یک یونیت مربوط به محیط خارجی که یونیت خارجی نام گذاری شده است.در نصب کولر گازی ،نصب هر قسمت به طور جداگانه انجام می شود.

برای سرویس دستگاه کولر گازی باید به سراغ 2 یوینت یعنی یونیت داخلی و خارجی رفته و شروع به سرویس اجزای آنها نماییم.

یونیت داخلی که در منزل نصب شده است و توسط لوله های مسی با یونیت خارجی در ارتباط می باشد دارای اجزایی می باشد.

اولین اجزا صافی یا فیلتر روی اواپراتور می باشد که به راحتی در دسترس می باشد و وظیفه این صافی یا فیلتر جلوگیری از نشت گرد و غبار روی اواپراتور و دیگری جذب گرد و غبار محیط می باشد که دریچه جلوی پنل را باز کرده و فیلترها را با آب و مواد شوینده شستشو داده و سپس در جای خود قرار می دهیم.

چون از فصل زمستان از دستگاه کولر گازی کم تر استفاده شده است دستگاه دچار گرد و غبار شده است.

مرحله بعدی تمیز کردن اواپراتور یونیت داخلی می باشد . زمانیکه گرد و غبار روی اواپراتور نشست می کند اواپراتور که وظیفه تبخیر یعنی تبدیل مایع به بخار را انجام می دهد بدرستی گرمای محیط را جذب نخواهد کرد و این فرایند به خوبی انجام نخواهد شد سپس به سراغ اواپراتور رفته و به خوبی تمیز و شستشو می دهیم و مراقب خواهیم بود به فین ها و لوله ها آسیبی نرسانیم و تمیز نبودن اواپراتور باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع در محیط خواهد شد.

قطعه بعدی فن یوینت داخلی می باشد که با گردش هوا و عبور هوا از روی اواپراتور باعث خنک شدن محیط می باشد.

فن را بازدید و از گرد و غبار تمیز و برش ها را چک کرده تا سرو صدای اضافی نداشته باشند و قسمت عبور فن را تمیز کرده تا گرد و غبار وارد منزل نشود.

به سراغ یونیت خارجی دستگاه کولر گازی رفته که شامل قطعات کمپرسور و کندانسور و فن کندانسور و لوله مویی و دیگر قطعات می باشد رفته و شروع به سرویس آنها کرده.

کمپرسور دستگاه که مهمترین قطعه در کولر گازی می باشد که گاز را متراکم و با گردش گاز در دستگاه باعث خشک کردن دستگاه کولر گازی می شود.

 

برای سرویس کمپرسور دستگاه کولر گازی

اولین موضوع وجود گاز در کمپرسور می باشد که برای اطمینان از این موضوع توسط گیج مخصوص فشار گاز را اندازه گیری کنیم و در صورت کمبود اقدام به شارژ گاز کنیم.

در قدم بعدی به سراغ کندانسور رفته که وظیفه تقطیر دستگاه را به عهده دارد یعنی گاز را به مایع تبدیل می کند.

کندانسور گرمای گاز حاصل از کارکرد کمپرسور را جذب کرده و گاز را به مایع تبدیل می کند و تشکیل شده است از چندین لوله مسی که توسط فین ها به هم وصل شده اند چون در فضای بیرون و یونیت خارجی قرار گرفته است در معرض گرد و غبار می باشد و زمانیکه گرد و غبار روی کندانسور دستگاه کولر گازی نشت کند عمل تقطیر به خوبی انجام نخواهد شد و باعث اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد.

مرحله بعدی به سراغ فن کندانسور رفته وطیفه فن کندانسور خنک کردن و گردش هوا روی قطعه کندانسور می باشد.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی

 

فن دستگاه تشکیل شده از یک روتور و استار و یک پروانه.

از صحت فن دستگاه کولر گازی مطمئن می شوین و پروانه فن که در محیط دستگاه کولر گازی قرار گرفته را تمیز می کنیم تا راندمن بالاتری کار کند.

دستگاه کولر گازی آماده استفاده و سرویس فصلی کولر انجام شد . دستگاه خود را روشن کرده و از تهویه آن لذت می بریم بهتر است با شروع فصل تابستان دستگاه خود را بازدید و سرویس کنیم و در فصل تابستان با خیال آسوده از دستگاه کولر گازی خود استفاده کنیم.

 

شما عزیزان می توانید برای تعمیر کولر گازی خود و یا نصب کولر گازی با ما تماس بگیرید. شرکت تعمیرات مرکزی تهران ارائه دهنده ی بهترین خدمات به شما عزیزان است.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*

5 − یک =

Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴