نصب کولر گازی

ما خدمات خود را گارانتی می کنیم

شما نیز به جمع مشتریان ما بپیوندید

نصب کولر گازی

برای افزایش بازده و عملکرد کولرهای گازی و همچنین طول عمر آنها پارامترهای زیادی وجود دارد که رعایت کردن آنها بسیار ضروری است و یکی از مهمترین عوامل که در اکثر موارد مصرف کنندگان و خریداران نسبت به آن بی توجه هستند نحوه صحیح نصب کولر گازی است. انتخاب مناسبترین محل جهت نصب کولر گازی و انجام نصب اصولی موجب افزایش عمر مفید دستگاه و جلوگیری از هزینه های اضافی تعمیر می شود. به همین دلیل انجام عملیات نصب توسط متخصص بسیار ضروری می باشد. 

تعمیرگاه مرکزی تهران با همراهی کارشناسان با تجربه و چندین سال سابقه درخشان در ارائه خدمات آماده سرویس دهی به تهرانی های عزیز است. خدمات راه اندازی و نصب کولر گازی توسط تیم ما کلیه مدل ها و برندهای موجود در بازار را پوشش می دهد. کارشناسان ما در نصب تمامی برندهای کولر گازی کاملا آموزش دیده اند و شما می توانید با داشتن هر مدل و برند کولر گازی با ما تماس بگیرید و بالاترین کیفیت خدمات را انتظار داشته باشید. همچنین تیم ما در صورت نیاز آماده ارائه خدمات به صورت 24 ساعته در کل روزهای هفته می باشد. الویت ما رضایت مشتریان است.

پرتکرارترین پرسش ها
  • هزینه نصب کولر گازی در تعمیرگاه مرکزی تهران به چه صورت است؟
  • تعمیرگاه مرکزی تهران چه برندهای کولر گازی سرویس می دهد؟
  • چگونه می توانم درخواست اعزام کارشناس بدهم؟
  • نصب کولر گازی چگونه انجام می شود؟
  • چگونه از کیفیت خدماتی که توسط کارشناسان تعمیرگاه مرکزی ارائه می شود مطمئن شوم؟

نصب یونیت خارجی انواع کولر گازی (کندانسور)

نصب یونیت خارجی کولر گازی مهمترین مرحله ای است که شما به عنوان یک نصاب باید انجام دهید. هنگام نصب یونیت خارجی شما باید موارد زیر را حتما رعایت نمایید:

برای نصب پنل خارجی اسپلیت باید محیطی را انتخاب کنید که در سایه باشد یا می توانید برای کندانسور سایه بان تیره و غیر شفاف درست کنید. قرار دادن کندانسور (پنل خارجی) در معرض آفتاب باعث برای نصب پنل خارجی نیستند و حتما فضاهای باز مانند تراس ساختمان یا زیر سقفی را برای تعبیه پنل خارجی کولر گازی انتخاب کنید. کندانسور را از مکان هایی که هوای آلوده دارد دور کنید و منظور از دور نگه داشتن کندانسور از مکان هایی که هوای آلوده دارد، دور نگه داشتن از گرد و غبار، لوله های بخاری، هواکش ها و … است.

اگر کندانسور را بر روی پنجره نصب می کنید حتما از لرزه گیر در هنگام نصب استفاده کنید. البته بهتر است کندانسور را روی پنجره نصب نکنید. احتمال اینکه پنجره تحمل وزن دستگاه را نداشته باشد زیاد است. از پنجره هایی استفاده کنید که مقاومت خوبی در برابر وزن بالا دارند.

فضای اطراف کندانسور باید خالی باشد . نباید هیچ مانع در مقابل واحد بیرونی وجود داشته باشد که عبور هوا را مسدود کند. هر گونه انسداد بر عملکرد سرمای کولر تاثیر خواهد گذاشت و می‌تواند منجر به سوزاندن سیم‌ پیچ کمپرسور شود. پیشنهاد می شود اطراف آن به اندازه هشتاد سانتی متر فضای خالی در نظر بگیرید تا بهترین بازدهی از عملکرد آن داشته باشید.

باید دقت داشت که برای کندانسور بعد از نصب درپوش تخلیه آب کولر گازی یک مسیر مناسب برای خالی شدن آب مشخص کرد.

هنگام نصب اتصال بین یونیت داخلی و خارجی باید به آسانی انجام شود و اختلاف ارتقاع و متراژ زیادی بین آنها نباشد. همیشه توصیه می‌شود که یونیت خارجی را در ارتفاع کمی بالاتر از واحد داخلی نصب شود. اغلب یونیت های بیرونی کاملا ساکت هستند بنابراین فرد مجبور نیست نگران سر و صدای آن‌ها باشد. قسمت‌های داخلی یونیت بیرونی در برابر باران و پرتوهای خورشید محافظت می‌شوند، بنابراین می‌توانید از ایمنی آنها در شرایط آب و هوایی متفاوت اطمینان داشته باشید.

نصب پنل داخلی کولر گازی (اسپلیتر)

بعد از نصب تجهیزات خارجی نوبت نصب تجهیزات داخلی کولر گازی است. قبل از شروع به نصب یونیت داخلی کولر گازی شما باید محل مناسب برای نصب آن را مشخص نمایید. نکته اول که باید در نظر داشت این است که محل نصب یونیت داخلی به دکوراسیون داخلی آسیبی وارد نکند و محل نصب آن تراز باشد.

هوای خنک کولر گازی از پنل داخلی رو به سمت جلو جریان می یابد بنابراین محل نصب باید طوری انتخاب کرد که رو به مکان حضور یا نشستن اعضای منزل باشد.

پنل داخلی به هیچ وجه در نزدیکی لوازم تولید کننده گرما و رطوبت نباشد باید توجه داشته باشید که اسپلیت را در نزدیکی وسایل گرم کننده قرار ندهید چرا که علاوه بر پایین آوردن بازده کولر گازی و آسیب زدن به آن باعث تولید هوای نامطبوع و پخش هوای گرم در فضا می شود. همچنین وارد شدن هوای گرم به داخل کولر باعث می شود تا زمان سرویس آن می شود و اگر به موقع اقدام به سرویس کولر خود نکنید احتمالا بعدها متحمل هزینه های بالای تعمیر آن شوید.

نکته بعدی در انتخاب محل نصب کولر گازی، انتخاب مکان هایی است که رو به روی درب خروجی یا پنجره نباشد.

زمانی که می خواهید یک جایگاه برای نصب کولر خود انتخاب کنید فضای لازم جهت تعمیر و سرویس آن را نیز در نظر بگیرید تا سرویس کار با مشکل مواجه نشود.

ظرفیت کولر گازی با میزان فضا باید متناسب باشد این مقدار برای منازل مسکونی با سقف سه متر برای هر متر مربع فضا حداقل 350 تا 450 BTU و برای واحدهای اداری و تجاری 450 تا 550 BTU است.

ارتفاع مناسب برای نصب کولر گازی بین 2 تا 2.20 متر از کف در نظر گرفته شده است که حتما باید تراز باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که همیشه جریان هوای گرم در زیر سقف تجمع می کند به همین دلیل حدالامکان پنل داخلی از سقف فاصله دهید فاصله نیم متر از سقف مناسب است.

نصب کولر گازی
Call Now Button۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴