امروز با ما تماس بگیرید ۰۹۱۰۱۴۵۳۱۹۴
زمان کاری ۹ صبح تا 9 شب

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی

با شروع فصل تابستان، یکی از نیازهای عمده مردم نصب یا تعمیر کولرگازی است. این نوع کولر، که طرفداران زیادی دارد، در اکثر منازل و ساختمان های کاری استفاده می شود. تعمیر کولر گازی از جمله تخصص های ما هست که در انجام آن مهارت کافی داریم .کیفیت خدمات باعث خواهد شد که خاطره ای خوب از همکاری با ما در ذهن داشته باشید. تجربه و تخصص برای انجام کار پشتوانه خدمات ماست.اعتماد شما سرمایه کار ما می باشد و قدردان آن هستیم.

تعمیر کولر گازی چگونه انجام می شود؟

اولین نکته ای که در سیستم کولر گازی می توان گفت، سیستم هوشمند و پیچیده آن است. به علاوه، کولر گازی نیز از جمله وسایلی است که قیمت بالایی دارد، و خرید مجدد آن به صرفه نیست.  بنابراین هر گاه احساس کردید که کولر گازی منزل یا شرکت تان به تعمیر احتیاج دارد،  در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام کنید.  تعمیر کولرگازی برای هر برند متفاوت است، زیرا هر برند کولر گازی، از جمله کولر گازی ال جی، کولر گازی جنرال و سامسونگ، سیستم مخصوص به خود را دارند.

در فرایند تعمیر کولرگازی، متخصص هر یک از اجرای کولر گازی را بررسی می کند. ممکن است برد کولر خراب شده باشد و یا کمپرسور کولر گازی به تعمیر احتیاج داشته باشد. گاهی اوقات، تکنسین ها، کمپرسور و یا موتور کولر را تعویض می کنند.

در صورتی که کارشناس مربوطه تشخیص دهد که کمپرسور به تعمیر و تعویض احتیاج دارد، شروع به انجام فرایند زیر می کند. فراموش نکنید که تعویض کمپرسور بسیار تخصصی است و اگر به درستی انجام نشود ممکن است باعث کاهش عمر کولر و سر و صدای کمپرسور شود. کارشناسان معتقدند که بخش اصلی هر کولری، کمپرسور آن است. بنابراین زمانی که کولر به درستی عمل نکند، اولین چیزی که بررسی می شود، کمپرسور است.

 

تعمیر کولر گازی

فرایند تعویض کولر گازی

عمر کولر گازی بین 10 تا 15 سال است. بنابراین اگر کولر گازی شما خراب شده است و عمرش را کرده است، پیشنهاد می کنیم به جای تعمیر به فکر تعویض کولر گازی باشید. با جایگزین کردن کولر گازی قدیمی خود، از هزینه های بالا جلوگیری کنید. به علاوه، کولر گازی های قدیمی، انرژی زیادی مصرف می کنند و باعث بالا رفتن هزینه های برق می شوند.

کولر گازی های قدیمی، ظاهری پوسیده و زنگ زده دارند. با تعویض کولر گازی خانه و یا محل کارتان، زیبایی بیشتری به آن بدهید.  گاهی اوقات متوجه می شوید که مصرف انرژی کولر تان به شدت افزایش پیدا می کند، در این  موقعیت ها، با تعمیر و سرویس کولر گازی،  میزان مصرف انرژی آن را متعادل کنید.

فرایند تعویض کولر گازی به ابزارهای مختلفی احتیاج دارد. ابتدا گاز دستگاه خالی می شود و برق قطع می شود. سپس اجزای کمپرسور را از هم جدا می کنند و به کمک شعله هوای گاز و داغ کردن اتصالات، لوله های ارتباطی جدا می شوند. بعد نوبت به جداسازی موتور و قراردادن موتور جدید است.

در طول انجام این فرایند، مراقب باشید که کمپرسور داغ نشود. سعی کنید، همواره سطح کمپرسور را با یک دستمال مرطوب خنک نگه دارید. سپس، جوشکاری های مربوطه انجام می شود. بعد از انجام جوش کامل، کمپرسور باید با گاز ازت شستشو شود. در نهایت، باید شارژ دستگاه را انجام داد.

گاهی اوقات، اشکال کولر این است که برد پنل نمی تواند به کمپرسور یا موتور فن دستور دهد و خطا می دهد. در این مشکل، ابتدا، تعمیرکار مربوطه، قاب دستگاه را باز می کند، برد جدا می شود و فرایند تعمیرش شروع می شود. آزمایش ها و تست های گوناگونی روی برد انجام می شود. بعد از اینکه کارشناس تشخیص داد که برد قابل تعمیر است، قطعه خراب شده تعمیر شده و مجددا به برد وصل می شود.

حالا اگر در تعمیر کولر اشکال از خازن باشد، خازن را تعویض می کنند. خازن، دو صفحه فلزی دارد که به صورت موازی قرار دارند. لایه ای از هوا یا عایق بین این دو تا صفحه قرار می گیرند. وظیفه خازن ها، ذخیره انرژی الکتریکی است.

زمانی که کولر باد گرم می زند، ممکن است خازن دچار سوختگی شده باشد. باد گرم زدن کولر گازی در هنگام سرما، علت های مختلفی دارد. از جمله می توان به کم شدن گاز در دستگاه، سوختگی خازن، خرابی برد پنل یا برد کمپرسور و خراب شدن کمپرسور  اشاره کرد.

 

تعمیر کولر گازی 

انواع کولر

کولر پرتابل، از جمله کولرهایی است که مانند کولراسپلیت نیست و قسمت بیرونی ندارد. سر و صدای این کولر ها از بقیه بیشتر است و کیفیتش به طوری است که می تواند گرمترین اتاق را به خوبی خنک کند. شرکت تعمیرگاه مرکزی تهران، کولر پرتابل را نیز تعمیر می کند.

یکی دیگر از کولرگازی های پرکاربرد، کولر اسپلیت است. اسپلیت دو قسمت دارد. یک قسمت داخل اتاق قرار می گیرد و دیگری خارج از آن که در محل پنل نصب می شود. سر و صدای کولر اسپیلت کمتر است. متخصصین ما در زمینه تعمیر کولرگازی اسپلیت، در سریع ترین زمان ممکن، کولر گازی اسپلیت شما را تعمیر می کنند.

کولر گازی ایستاده، بیشتر در فروشگاه ها، مساجد و ترمینال ها استفاده می شود. شرکت تعمیرگاه مرکزی تهران، تعمیر کولرگازی ایستاده نیز جزو خدمات شرکت تعمیرگاه مرکزی تهران است. کولرگازی پنجره ای یک تکه است و تمام اجزای تبرید داخل آن قرار می گیرد.

در واقع، می توان گفت که کولرگازی پنجره ای جزو ابتدایی ترین نوع کولر محسوب می شود. نیمی از دستگاه کولرگازی در محیط داخل، و نیمی دیگر در بیرون نصب می شود. یعنی، بخشی از کولر در فضای آزاد قرار می گیرد. به همین دلیل به این نوع کولرگازی، کولرپنجره ای می گویند.

کولر اسپیلت دیواری، ظرفیت محدودی دارند. ظرفیت این کولر از 36000 تا 9000 ماست. البته می توان با نصب یک کمپرسور اینورتر، میزان مصرف را به کمترین حالت رساند. در اسپیلت دیواری، پنل داخلی یا اپراتور روی دیوار نصب می شود.

اسپیلت کانالی در سقف کاذب نصب می شود. این نوع کولرها، برای اینکه هوای مطبوع را توزیع کنند، به یک سیستم کانال کشی نیاز دارند. اسپلیت کانالی، فضای دیوار را اشغال نمی کند و تعداد کندانسورهای کمی دارد. اسپیلت سقفی، دو حالت دارد. یونیت داخلی هم کنار دیوار نصب می شود و هم به شکل خوابیده روی سقف قرار می گیرد.

کولر گازی مولتی پنل، کندانسور هوایی و کمپرسور دارد. به علاوه، دارای چند دستگاه داخلی نیز دارد. تعداد دستگاه های داخلی از 2 تا 100 است. کولرگازی سقفی دیواری نیز یک مزیت منحصر به فرد دارد و آن، طراحی اریب دریچه مکش است. در این نوع کولر، پنل داخلی تا بالاترین حد ممکن به سقف نصب می شود.  مدل اسپیلت کاستی بیشتر کاربری تجاری و اداری دارد. در مواقعی که ارتفاع سقف زیاد است، از این نوع کولر گازی استفاده می شود.

تعمیر کولر گازی

هزینه تعمیر کولر گازی

این هزینه با توجه میزان خرابی تعیین می شود. بنابراین هرگاه کولر گازی تان خراب شد، ابتدا با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناس مورد نظر با حضور در محل شما، قیمت دقیق را به اطلاع شما می رساند. ممکن است کولرگازی شما فقط به سرویس نیاز داشته باشد. در چنین مواقعی، خدمات سرویس مانند شستشوی فیتلرهای یونیت داخلی، شستشوی اپراتور یونیت داخلی، کندانسور یونیت خارجی، تنظیم گاز شستشوی بلوور و بازکردن یونیت داخلی و شفت، کنترل قسمت های الکترونیکی و برقی، شستشو  و تعویض فیلترهای گرد و غبار انجام می شود.

 

تعمیر کولر گازی

 

هزینه تعمیر کولر گازی شامل هزینه وکیوم کولر گازی، هزینه سوراخ کاری معمولی، هزینه سوراخ کاری زمین، هزینه نوار پرایمر جداگانه، هزینه جوشکاری لوله مسی، هزینه تعویض کمپرسور، هزینه نصب شلنگ درین، هزینه تعویض خازن، هزینه داکت کشی، هزینه برق کشی می باشد. ممکن است این هزینه ها لحاظ نشود و یا ممکن است هزینه قطعه جدیدی به این لیست اضافه شود.

سوالات متداول

ممکن است کولر گازی شما روشن نشود یا همیشه باد گرم بزند. گاهی اوقات نیز موتور کولر گازی خراب شده است و احتیاج به تعمیر دارد.

تعمیر کولر گازی مانند کارهای فنی دیگر نیاز به تخصص و دانش دارد. به علاوه تعمیر کولر گازی برای هر برند متفاوت است.

هزینه تعمیر با توجه میزان خرابی تعیین می شود. بنابراین هرگاه کولر گازی تان احتیاج به تعمیر داشت، ابتدا با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناس مورد نظر با حضور در محل شما، قیمت دقیق را به اطلاع شما می رساند.

بهتر است هر 2 ماه یکبار پنل  کولر گازی را باز کرده  وفیلتر را از داخل آن برداشته با برس نرم و آب ولرم بشوییم.

1- تاخوردن شیلنگ آب  2- جمع شدن آب در سطل  3- عدم رعایت شیب شیلنگ تخلیه 4- کمبود گاز در کولر گازی باعث آب دادن آن می‌شود 5- عایق نبودن لوله کولر گازی باعث آبریزش آن می‌شود

Call Now Buttonمشاوره رایگان